(M)BAKE
THE WORLD A BETTER PLACE
Wrażenia
{DATA PROTECTION DECLARATION}
CONTACT

Etykiety na butelkach dotyczące MCR

lub

Jak dotrzeć do Młodych Aktywnych Zawodowo uprawiających sport

 

 

 

 

Baza ciasta

 

Krok 1 - Nawiązanie kontaktów z firmami produkującymi wodę

Musieliśmy znaleźć przedsiębiorstwa produkujące wodę butelkowaną oraz ustalić warunki naszej współpracy. Dla nas ważnym było, aby uzyskać bezpłatną wodę mineralną oraz by dostać połowę przestrzeni na etykietce butelki dla naszej naklejki. W zamian zaproponowaliśmy promocję marki. Jedną z nich była Fundacja im. ks. Siemaszki - producent mineralnej wody "Polonea" - dzięki której mogliśmy dalej kontynuować naszą akcję.

 

Krok 2 – Projektowanie wzoru

 

 

 

Następnym krokiem było stworzenie etykiety. Potrzebowaliśmy więc sloganu i wzoru. Szukaliśmy naprawdę chwytliwego hasła i porady dla Młodych Aktywnych Zawodowo. W tej sprawie zebraliśmy się na jednym z naszych spotkań i po "burzę mózgów" zdecydowaliśmy się na hasło "Masz szczęście". Chcieliśmy użyć zdjęć związanych z brakiem wody na Ziemi oraz fragmentu informacji na temat oszczędzania wody w naszym codziennym życiu. Poradą natomiast było zdanie:
"Poprzez zakręcenie kranu podczas mycia zębów można zaoszczędzić 20 000 litrów wody w ciągu roku i tym samym pomóc przetrwać 2 000 dzieciom w Afryce". Poprosiliśmy grafika o pomysły dotyczące tego tematu, a następnie musieliśmy po prostu czekać na końcowy rezultat pracy.

 

 

Krok 3 - Przygotowanie informacji online

Zwrócenie uwagi Młodych Aktywnych Zawodowo na tematy rozojowe to jedno. Zmienienie ich stylu życia (link do Lifestyle for MDG) oraz aktywizowanie ich wymagało od nas dania im konkretnych wskazówek jak tego dokonać.  Rady te nie mieściły się na naklejkach na butelki więc połaczyliśmy informacje offline z online. Przeprowadzając poprzednie akcje stworzyliśmy stronę na Facebooku “Lifestyle for MDG’s”. Łatwo jest otworzyc stronę, trudniej zaś utrzymać ją na bieżąco i zostać w kontakcie z odwiedzającymi. Dlatego też napisaliśmy newsy i artykuły dotyczące marnowania wody oraz jej niedoborów w innych krajach, aby być gotowym gdy ruszy nasza akcja. 

 

Krok 4 - Wybór lokalizacji

Tymczasem potrzebowaliśmy miejsc do dystrybucji butelek. Część naszego zespołu była całkowicie skupiona na badaniach. Znaleźliśmy ekskluzywne siłownie, kluby fitness, salony fryzjerskie, salony piękności, sauny, spa, gdzie każdego dnia Młodzi Aktywni Zawodowo są klientami. Chcieliśmy zostawić nasze butelki w miejscach przyjęć lub w szatniach.

 

Krok 5 – Przygotowanie butelek

 

 

 

Końcowy projekt naklejek:

Logo MCR, slogan "MASZ SZCZĘŚCIE"; link do Facebooka, zdjęcie pustyni, zdanie-porada dla MAZ: "Poprzez zakręcenie kranu podczas mycia zębów można zaoszczędzić 20 000 litrów wody w ciągu roku i tym samym pomóc przetrwać 2 000 dzieciom w Afryce"; nasze logo organizacji, logo UE i oświadczenie.
Kiedy naklejki były gotowe i dostaliśmy dostawę wody, musieliśmy przykleić nasze etykiety na butelkach i przyporządkować je do konkretnych miejsc. Dwóch ochotników naklejało etykiety na butelki ręcznie. Potrzebowaliśmy samochodu i dwóch wolontariuszy do dostarczenia produktu finalnego do wybranych miejsc.

 

 

 

 

<poprzednia stronanastępna strona>