(M)BAKE
THE WORLD A BETTER PLACE
Wrażenia
{DATA PROTECTION DECLARATION}
CONTACT

Sardine Package

lub

Jak dotrzeć do Młodych Aktywnych Zawodowo podczas festiwali

 

 

 

 

Przygotowanie

 

1. Krok pierwszy - Od myślenia do działania

Spotkanie z Departamentem Komunikacji [DK], na którym przedstawiliśmy nasz pomysł. W lutym ruszyły prace nad projektem. Razem z DK postanowiliśmy stworzyć MCR Sardine, która nawiązując do głównych cech Młodych Aktywnych Zawodowo [MAZ] Portugalczyków wydawała nam się być dla nich, również przez swoją użyteczność, bardzo atrakcyjna.

Po jednej z burz mózgów postanowiliśmy iść krok dalej i stworzyć coś, co MAZ będą mogli nosić przy sobie przez cały miesiąc - tak powstał pomysł odznak.

Okazało się jednak, że są są one bardzo małe, więc musieliśmy wymyślić coś jeszcze. W czerwcu podczas festiwali oprócz jedzenia i tańca jest również dużo piwa. Pomyśleliśmy więc czemu nie zrobić podstawek pod kufle! Fantastyczne podstawki, które będą rozdawane w pubach, barach i restauracjach.

Wciąż jednak czegoś nam brakowało. Czuliśmy, że musimy stworzyć coś, co zapewni nam wsparcie i przekaz większej ilości informacji dotyczących MCR. Uznaliśmy, że idealną formą do tego będzie origami ‘’piekło niebo”.

 

2. Krok drugi - Przedtest

Zanim przystąpiliśmy pełną parą do działania postanowiliśmy przeprowadzić ankietę. Zapytaliśmy młodych pracujących czy uważają, że możliwym jest połączenie Dni Popularnych Świętych z MCR. Odzew był bardzo pozytywny.

 

3. Krok trzeci - Projekt

Projekt odznaki był bardzo ważny.  Chcieliśmy żeby poza ozdobą i wyrażaniem stylu osoby ją noszącej była również przesłaniem.

W związku z ograniczonym budżetem (1000€) postanowiliśmy że odznaki i podstawki pod piwo będą miały taki sam wygląd. Skontaktowaliśmy się z grafikiem i zarysowaliśmy mu naszą wizję projektu: sardynka z MCR i stroną na facebooku. Dogadaliśmy się z ceną i podaliśmy więcej szczegółów. Co prawda grafik powiedział że nie będzie łatwo zamieścić wszystkich ośmiu MDGs w logu ale zostawiliśmy mu wolną rękę i jak się potem okazało było warto. Już po trzech dniach grafik przysłał nam propozycję loga, która była niesamowita.

 

 

 

 

Wszystkie 8 MCR  zmieszczone w sardynce oraz adres facebook’owej strony były widoczne. Strona www była bardzo ważna. Jak wiadomo młodzi ludzie korzystają z internetu codziennie mając dostęp do wszelkich potrzebnych informacji. Większość z nich ma również facebooka więc przy zalogowaniu szybko mogą sprawdzać co nowego u nas.

 

4. Krok czwart - co dalej z origami?

Kto opracuje origami ”piekło niebo”?
Jak wiadomo ma ono 8 ścian do zagospodarowania, czyli idealnie tyle ile jest naszych celi. Postanowiliśmy zaprezentować jeden cel na jednej ścianie, dzięki czemu nie tylko ostrzegaliśmy, ale również zachęcaliśmy do wspólnego działania.

 

5. Krok piąty – Wybór hasła

Nauka przy okazji (Casual Learning ) jest czymś w rodzaju krótkich wiadomosci podobnych do tych używanych w reklamach. Metodę tę stosuje się zwłaszcza w barach i klubach gdzie bywalcy niechętnie czytają długie teksty. Dlatego też chcieliśmy stworzyć krótkie i jasne wiadomości, które będą powiązane z ikonami MCR

 

6. Krok szósty – Projekt origami "piekło niebo"

Skontaktowaliśmy się z kolejnym grafikiem. Wytłumaczyliśmy mu naszą wizję i przedstawiliśmy model origami „piekło niebo”.

Wskazówka:

W celu obniżenia kosztów grafikowi dostarczyliśmy prawie gotowe origami.

 

7. Krok siódmy - Plan działania.

Ustaliliśmy listę sklepów, ulic, barów i restauracji do których pójdziemy. Podjęliśmy decyzję w jakie dni przeprowadzimy akcję i podzieliliśmy się na grupy.

 

8. Krok ósmy -Napisanie i zaakceptowanie komunikatu prasowego. Poinformowanie agencji komunikacji.

W celu zwiększenia świadomości społeczeństwa podaliśmy informacje do agencji prasowych po wcześniejszym zaakceptowaniu komunikatu który miał się w nich ukazać.

 

 

Podsumowanie relacji prasowej: IMFV świętuje Dni popularnych Świętych z MCR

W ramach Europejskiego projektu Lifestyle i Milenijne Cele Rozwoju, IMVF będzie promowało przyjęcie nowego stylu życia poprzez Sardine Package. Dzięki naszej „Sardynce” młodzi aktywni zawodowo będą mogli zapoznać się z naszymi Calami Milenijnymi i będą mieli możliwość włączyć się do działania. W ramach naszej akcji paczki będą roznoszone po barach, sklepach i restauracjach w sąsiedztwie Chiado.

.

 

 

 

9. Dziewiąty krok- Informacje na Facebook’a

Zebranie wszystkich niezbędnych informacji i przygotowanie ich do zamieszczenia na facebooku w takiej formie aby młodzi aktywni zawodowo znaleźli wskazówki jak zmienić swoje codzienne życie tak aby wspierać MCR.

 

<poprzednia stronanastępna strona>