(M)BAKE
THE WORLD A BETTER PLACE
Zdroje
{DATA PROTECTION DECLARATION}
Kontakt

„Neformální vzdělávání" ve zkratce

 

Pracujete v nevládní organizaci zabývající se rozvojovým vzděláváním? Chcete informovat a mobilizovat co nejvíce lidí? Chcete poznat i lidi z jiných společenských skupin? Neformální vzdělávání Vám nabízí cestu, jak se zapojit a toto poznání realizovat. Pojďme se podívat, co můžeme udělat …

Chceme oslovit lidi z jiných společenských kruhů, jako jsou například mladí profesionálové, a zaujmout je vzděláváním v rámci globálních rozvojových témat. Je tady však problém: Naši mladí profesionálové nejspíš nepřijdou na námi pořádané akce, jako jsou hudební festivaly, naučné a diskusní večery, protože buď nemají čas, nebo jim tyto aktivity nepřijdou lákavé (není to „cool“). Co tedy uděláme? Je to jednoduché: Když oni nepřijdou za námi, tak se musíme my vydat za nimi. Ale jak na to? Jako efektivní cesta se nabízí právě Neformální vzdělávání.

Neformální vzdělávání znamená učit se na místech, které naše cílová skupina každodenně vyhledává. Také to znamená učit se „za pochodu“ na základě krátkých a opakovaných zpráv. Je to velmi podobné strategii reklamy, která takto funguje již po desetiletí, ale která doposud nebyla využívána nevládními organizacemi k propagaci globálních rozvojových témat.

 

© SXC - Photo by Sebastian Stefanov

 

Používáme Neformální vzdělávání, protože víme, že naše cílová skupina – mladí profesionálové – nemá příliš volného času a taky se zatím neúčastní našich akcí. Oba problémy se používáním Neformálního vzdělávání nevládními organizacemi vyřeší: Dostaneme požadovanou informaci k naší cílové skupině, namísto čekání, kdy za námi Mladí profesionálové konečně vydají, a připravíme naše poselství v krátké a zajímavé podobě tak, aby na sebe mezi Mladými profesionály jedinci upoutalo co největší pozornost.

Zajímá vás Neformální vzdělávání? O tom, jak snadno, levně a efektivně se dá využít v rámci rozvojového vzdělávání, se více dozvíte zde.