(M)BAKE
THE WORLD A BETTER PLACE
Wrażenia
{DATA PROTECTION DECLARATION}
CONTACT

MCR_4

Zmniejszenie wskaźnika umieralności dzieci.

 

 

Cel  4.A:

Zmniejszenie do 2015 roku, w porównaniu z 1990 rokiem, stopy umieralności dzieci poniżej piątego roku życia.

 

Główny składnik

Dzieci są niezbędne dla sukcesu Twojej kuchni, a szczepienie jest kluczowym składnikiem który powinien być brany pod uwagę jeżeli chcemy aby wszystkie dzieci mogły świętować swoje 5te urodziny.

 

Co osiągnęliśmy do tej pory?

Liczba zmarłych dzieci poniżej 5tego roku życia, która w 1990r wynosiła 12.4 miliona do 2009 roku zmniejszyła się do 8.1 miliona.

Pomiędzy 2000 a 2008 rokiem połączenie zwiększenia szczepień i możliwości podania drugiej dawki szczepienia doprowadziły do 78% spadku śmiertelności zachorowań na odrę. Jednak liczby są wciąż niepokojące: blisko 22000 dzieci codziennie umiera. W ubogich krajach 1 na 14 dzieci umiera przed osiągnięciem wieku 5 lat, gdzie dla porównania w krajach wysokorozwiniętych jest to 1 dziecko na 147. Najnowsze badania jasno wykazują że połowa z tych dzieci może być ocalona przez szczepionki, antybiotyki, suplementację mikroelementów, owadobójczo-leczniczych moskitiery, karmienie piersią oraz poprawę opieki rodziny. Umieralność dzieci może być zmniejszona przez: rozszerzenie programów szczepień; wzmocnienie krajowych systemów ochrony zdrowia, wspieranie lepszego odżywiania dla dzieci i matek, inwestowanie w poprawę zdrowia reprodukcyjnego, a także dokonywanie inwestycji infrastrukturalnych. Aby to osiągnąć wymagane jest prawdziwe partnerstwo między rządami, organizacjami międzynarodowymi, społeczeństwem obywatelskim i sektorem prywatnym.

 

MDG Monitor for Goal 4

 

Co przekazać MAZ na temat tego MCR?

Cel ten jest skierowany wobec kobiet ciężarnych z grupy Mlodych Aktywnych Zawodowo z informacjami dotyczącej globalnej sytuacji zdrowotnej kobiet podczas ciąży i porodu. Przygotowaliśmy i rozprowadziliśmy  użyteczne rzeczy, jakkalendarzyki dni płodnych i wizytówki ginekologów, spa i studia piękna. Tą drogą zwiększyliśmy identyfikację mlodych Aktywnych Zawodowo z tym celem.