(M)BAKE
THE WORLD A BETTER PLACE
Wrażenia
{DATA PROTECTION DECLARATION}
CONTACT

MCR_5

Poprawa stanu zdrowia kobiet ciężarnych i położnic.

 

 

Target 5.A:

Zmniejszenie o trzy czwarte wskaźnika śmiertelności matek

Target 5.B:

Zapewnienie powszechnego dostępu do zdrowia reprodukcyjnego


 

 

Główny składnik

Gotując dla lepszego świata jednym z kroków jest zmniejszenie o trzy czwarte wskaźnika śmiertelności matek w celu osiągnięcia do 2015 r. powszechnego dostępu do zdrowia reprodukcyjnego. Opieka prenatalna dla wszystkich!

 

Co osiągnęliśmy do tej pory?

Mimo postępu, ciąża wciąż pozostaje głównym ryzykiem zdrowotnym dla kobiet w kilku regionach świata. Większość zgonów matek można uniknąć. Składniki są proste:

-          edukacja dziewczyn i chłopców

-          zmniejszenie ciąż u nastolatek

-          zwiększenie roli kobiet w miejscu urodzenia i wyborze rodziny

-          prawidłowe odżywianie matek

-          zapewnienie wyszkolonego personelu położnych i lepszego dostępu do awaryjnego, rodzenia oraz opieki poporodowej

Inwestycja w zdrowie matki jest strategią podwójnej wygranej. Inwestycja w zdrowie macierzyńskie będzie zwiększać liczbę kobiet na rynku pracy i tym samym przyczyni się do dobrobytu gospodarczego społeczności lokalnych oraz w kontekście całego kraju. W rzeczywistości, bez leczenia powikłań ciąży oraz komplikacji okołoporodowych osłabiamy zdolność kobiet do wspierania ich rodzin. W 2010 roku prawie 56000 kobiet zmarło z powodu takich komplikacji w Indiach, a 40000 w Nigerii.

 

MDG Monitor for Goal 5

 

Co przekazać MAZ o 5 MCR?

Z tym MCR za pomocą informacji na temat globalnej sytuacji zdrowotnej kobiet w okresie ciąży i porodu chcemy dotrzeć do ciężarnych kobiet należących do MAZ. Przygotowaliśmy i rozpowszechniliśmy przydatne rzeczy takie jak kalendarze ciąży wizytówki ginekologów, spa i farm piękna. Tym sposobem zwiększyliśmy utożsamianie się MAZ z tym MCR. Możesz dowiedzieć się więcej o tych akcjach kilkając tutaj.