(M)BAKE
THE WORLD A BETTER PLACE
Wrażenia
{DATA PROTECTION DECLARATION}
CONTACT

MCR_6

MDG 6 Zwalczanie AIDS malarii i innych chorób. 

 

 

Target 6.A:

Zahamowanie do 2015 roku, a następnie zmniejszenie, liczby zachorowań na AIDS,

Target 6.B:

Osiągniecie do 2010 roku powszechnego dostępu do leczenia na HV/AIDS każdemu potrzebującemu.,

Target 6.C:

Zahamowanie do 2015 roku, a następnie zmniejszenie, liczby zachorowań na malarię i inne groźne choroby.

 

Główny składnik

Bye- bye AIDS i Malario: zmieszaj wiedzę na temat AIDS/HIV z wiedzą dotyczącą używania prezerwatyw oraz antykoncepcji, a otrzymasz skuteczny przepis na walkę przeciwko tym chorobom. Aby zahamować rozprzestrzenianie się malarii i innych chorób zmieszaj wiedzę o zapobieganiu malarii i jej leczeniu z wiedzą dotyczącą używania długotrwałych sieci owadobójczych, owadobójczych spray i szybkich oraz skutecznych leków przeciwmalarycznych.

 

W jakim miejscu jesteśmy?

Malaria zabija prawie milion ludzi rocznie - w większości dzieci poniżej piątego roku w Afryce. W rzeczywistości, średnio co 30 sekund umiera dziecko w Afryce z powodu infekcji malarii spowodowanej przez ukąszenie komara. 99% osób, które umierają na AIDS, malarii i gruźlicy (TB) mieszka w krajach rozwijających się. Niemniej jednak największe bezwzględne spadki zgonów z powodu malarii odnotowane były w Afryce, gdzie 11 krajów zmniejszyło liczbę przypadków malarii i zgonów o ponad 50%. Promowanie wykorzystywania sieci owadobójczych do zwalczania malarii i zwiększenie dostępu do leków przeciwmalarycznych będzie zmniejszało liczbę zgonów na malarię.

Oczywiście śmierć jest głównym problemem, ale również choroby oznaczają że społeczeństwo traci część swoich pracowników gospodarczych. Jest to również katastrofalne dla rodzin. Dzieci tracące swoich rodziców sa bardziej narażone na wyzysk.

Pod koniec 2010 roku na świecie żyły 34 miliony ludzi z wirusem HIV. Jednak roczna liczba nowych zakażeń HIV stopniowo spada, a dzięki terapii antyretrowirusowej liczba osób zmarłych również maleje. Od 2010 roku 6.6 milionów ludzi w krajach o niskich i średnich dochodach otrzymało terapię antyretrowirusową. Aby zdecydowanie powiedzieć „żegnaj AIDS i malarii” istnieje silna potrzeba inwestowania w skuteczną profilaktykę, opiekę i leczenie zrównoważone.

 

MDG Monitor for Goal 6

 

Co przekazać MAZ o tym MCR?

Chorób nie obchodzą żadne granice. Więc MAZ, jak i każdy z nas, mogą zrobić wiele w temacie rozprzestrzeniania się globalnych chorób. Zwracając się do MAZ z możliwościami wsparcia MCR pragniemy dać im konkretne opcje. W akcjach edukacji rozwojowej 6 MCR na przykład możemy rozprowadzać prezerwatywy, jak widać tutaj oraz tutaj.