(M)BAKE
THE WORLD A BETTER PLACE
Wrażenia
{DATA PROTECTION DECLARATION}
CONTACT

Przepis na Satysfakcję

lub

Jak używać prowokacyjnych zwrotów, aby dotrzeć do nowych grup docelowych

 

 

 

 

Baza ciasta

 

Krok pierwszy - burza mózgów

Dyskutowaliśmy i rozważaliśmy pomysł w obrębie naszej organizacji. Zaprosiliśmy również reżysera i artyste, którzy zostali zaangażowani w tworzenie projektu. Dyskutowanie na temat projektu z profesjonalistami od samego początku jego tworzenia jest bardzo pomocne, ponieważ mogą oni podpowiedzieć różne pomysły i wyrazić opinie inne niż osoby z organizacji. Pomocną osobą może być również profesjonalista z agencji reklamowej. Warto o takiego zadbać.

Krok drugi – projekt

Skontaktowaliśmy się z projektantem, który zaproponował prowokacyjny projekt.

Krok trzeci – aranżacja miejsca nagrywania

Wybierz ładne miejsce, gdzie film będzie nagrywany. Dobrym pomysłem może być wybór miejsca popularnego wśród Młodych Aktywnych Zawodowo. W naszym wypadku, reżyser wybrał takie miejsce.

Krok czwarty – skontaktowanie się z cele brytami

Jeśli pracujesz z bardziej znanymi celebrytami, producent zainteresuje się twoim projektem od razu. Po pierwsze, możesz potrzebować producenta, aby zdobyć numer telefonu cele brytów, jako, że mogą być trudno osiągalni. Po drugie producent jest osoba lubianą przez cele brytów, gdyż przedstawia im propozycje pracy. Dlatego tez, mogą być bardziej otwarci na wasz projekt, jeśli usłyszą o nim od swojego producenta. Zapłaciliśmy producentowi 3000CZK (około 120 Euro) żeby skontaktował nas z cele brytami. Jakby nie było jest to prosty sposób: dla producenta – łatwy zarobek ( wykonanie wszystkich połączeń nie zajmie mu więcej niż godzinę) a wy możecie w ten sposób upewnić się, że dotrzecie do celebrytów, do których chcecie dotrzeć.

Producent krótko wprowadza gwiazdy do naszego projektu, a następnie, jeśli wyrażą zgodę na udział,  przekazuje nam ich numery telefonu w celu dokładniejszego omówienia przez nas szczegółów projektu i nagrywania.

Warto pomyśleć o celebrytach, którzy są atrakcyjni w oczach Młodych Aktywnych Zawodowo i którzy mogą posłużyć za ich wzór. Podyskutujcie o nazwiskach, proponując więcej niż potrzebujecie, jako, że nie wszyscy mogą być dostępni lub chętni do wzięcia udziału w nagraniach. Przygotowaliśmy list motywacyjny, który wyjaśnia działanie i MCR. List mówi także o tym, jak możemy pomóc celebrytom odkryć, do którego MCR mogą się przyczynić lub pomóc go osiągnąć. Prawdopodobnie będzie potrzebna legalna umowa, na mocy której będzie można stworzyć nagranie. Filmowiec przygotowuje dla nas kontrakt, którego zwykle używa, a my modyfikujemy go zgodnie z potrzebami projektu. Umowa może się różnić, w zależności od systemu legalizującego w danym kraju. Nasz system mówi, że ważne są informacje, kiedy film będzie używany i na jak długo (na stronie www.kurzyorgasmu.cz). W umowie jest także zgoda na używanie filmu promującego rozwój i prawo do wspominania nazwiska celebryty na potrzeby kampanii. Nawiązując do czeskiego prawa, w przypadku przekazywania praw do kopiowania, musi być pewien rodzaj usankcjonowanego wynagrodzenia w kontrakcie. Zdecydowaliśmy się płacić celebrytom 1000 CZK (40 Euro) za godzinę nagrywania i możecie być zaskoczenie, bo z wyjątkiem jednego celebryty, który odmówił wzięcia pieniędzy, pozostali się w ogóle nie wahali, żeby je wziąć.

 

 

Krok piąty – nagrywanie filmu wideo

Film został nagrany przez reżysera, zajmującego się tworzeniem reklam. Pomogliśmy wybrać celebrytom MCR, do którego chcieliby nawiązać.

Artystka Sara Saudkova wybrała trzeci MCR, czyli równość płciową. Podkreśliła fakt, że w Czechach, kobiety pracujące na tych samych stanowiskach co mężczyźni, zarabiają 30 % mniej. Mówi, że osiągnęłaby spełnienie (climax), gdyby mężczyźni i kobiety byli traktowani na równi i nie byłoby różnic w zarobkach.

Aktor Tomas Hanak wybrał siódmy MCR, czyli zrównoważony rozwój. Na filmie, myje swoje zęby przy odkręconym kranie i cieknącej wodzie. Mówi on o niedoborze wody na świecie, ale stwierdza, że nie ma żadnego pojęcia co mógłby zrobić w tej sprawie. W ostatniej scenie zerka jednak na cieknący kran i wydaje się, że już wie co mógłby uczynić. Kamera kieruje się na umywalkę i pojawiają się napisy, z których dowiadujemy się, że przez 38 sekund trwania filmu, zmarnowało się 1,6 litra wody.

 

 

 

 

Aktorka Petra Nesvacilova wybrała MCR1. Omawiała problem marnowania jedzenia w naszym społeczeństwie i jego niedoborze w innych krajach.  Powiedziała, że Czesi wyrzucają rocznie około 100 kg jedzenia na osobę. Daje swoją własną wskazówkę jak zapobiec marnowaniu się jedzenia: ‘Gdy idziesz do sklepu spożywczego, upewnij się, że nie idziesz głodny, bo jeśli tak to kupisz więcej jedzenia niż musisz’. Zaproponowała także użycie czerstwego chleba do wytworzenia bułki tartek bądź tez nakarmienia ptaków.

Zdobywca Nagrody Akademii Filmowej, reżyser Jan Sverak opowiada historię, jak 4 lata temu chciał kupić I-Phone’a. Doszedł do wniosku, że jego stary telefon ( w tym momencie pokazuje go do kamery) cały czas działał. Zdecydował się więc poczekać, aż się zepsuje, ale to się jeszcze nie wydarzyło. Za każdym razem, kiedy telefon upada mu na podłogę, podnosi go i on cały czas działa. Stwierdził, że źle się czuł, gdy przyszło mu do głowy wyrzucenie telefonu, który stworzony został z cennych metali, które oczywiście ktoś musiał wydobyć. W okresie oczekiwania na zepsucie się telefonu, uświadomił sobie, że nie potrzebuje mieć każdej nowej rzeczy pojawiającej się na rynku.

 

 

 

 

Krok szósty – edycja i dopracowanie wideo.

Nastąpiła edycja filmów i dodanie efektów specjalnych.

 

Krok siódmy – Strona internetowa

Projektant, który stworzył główny projekt, zaprojektował również stronę internetową. Strona internetowa www.kurzyorgasmu.cz jest dość prosta. Jest przystosowana do smartfonów. To pomaga nam dotrzeć do wielu Młodych Aktywnych Zawodowo, którzy korzystają z Internetu za pomocą smartfonów. Wszystkie filmiki zamieszczone są na Youtube, więc mogą być udostępniane w internetowych portalach społecznych.

 

 

<poprzednia stronanastępna strona>