(M)BAKE
THE WORLD A BETTER PLACE
Wrażenia
{DATA PROTECTION DECLARATION}
CONTACT

Przepis na kolekcję naklejek

lub

Jak dotrzeć do Młodych Aktywnych Zawodowo podczas zakupów.

 

 

 

Polewa

 

Na zakończenie pozostało nam już tylko rozprowadzić naklejki. Musieliśmy dopilnować dwóch rzeczy:

  1. Aby wybrane przez nas sklepy były często odwiedzane przez młodych aktywnych zawodowo
  2. Przeprowadzając nową akcję należy pamiętać, aby śledzić jej przebieg i rezultaty

Oto odzew, jaki otrzymaliśmy ze sklepów i od samych młodych aktywnych zawodowo:
 

 

SACOORBROTHERS

Zostaliśmy przyjęci przez menadżera sklepu. Przedstawiliśmy mu nasz projekt, a następnie nalepki z hasłami. Ponieważ jest to sieciówka projekt musiał być zatwierdzony przez dyrekcję Menadżer powiedział nam, żebyśmy wrócili później, kiedy uzyska on zgodę od przełożonych na rozpowszechnianie nalepek. Po obietnicy danej przez menadżera, że w razie odrzucenia projektu przez dyrekcję zwróci nam nalepki zostawiliśmy mu całe pudełko. Dwie godziny później dostaliśmy telefon, że nasze nalepki są już dostępne przy kasach.

Wyciągnięte wnioski: Zawsze zostaw produkt w sklepie, by osoba decyzyjna mogła dostosować się do woli przełożonych.

Unikaj sieciówek – zbyt skomplikowana procedura, aby uzyskać zgodę na rozprzestrzenianie produktu (zbyt wiele zależy od dobrej woli menadżera)

Informacja zwrotna: następnego dnia pudełko po naklejkach było puste!!! Zatem przynieślismy dodatkowo 50 naklejek więcej (w sumie 100 sztuk)

Menadżer powiedział, że klienci bardzo interesowali się nalepkami i podobały im się hasła.

 

CUSTOBARCELONA

Podobnie jak poprzedni sklep jest to sieciówka. Postąpiliśmy więc tak samo i po dwóch godzinach nalepki były już dostępne przy kasach.

Informacja zwrotna: Poniewaz przy kasach było już wiele darmowych produktów, klienci nie byli zbytnio zainteresowani naszymi nalepkami, więc sprzedawcy oferowali je wprost klientom.

GARDENIA

Jest to sklep - ikona mody w Lizbonie. Sprzedawcy byli bardzo zainteresowani tematami poruszanymi na nalepkach. Pytali co oznacza litera F na skraju nalepek i wytłumaczyliśmy im, że jest to skrót od facebooka. Dało nam to dużo do myślenia!

Odzew: Klienci byli zainteresowani nalepkami i pytali, gdzie mogą dostać ich więcej. Mówili również sprzedawcom, że bardzo ważnym jest przekazywanie tak ważnych rzeczy używając pozytywnych i nieformalnych strategii.

 

MStore

Prestiżowy sklep z artykułami Mac oraz iPod. Byliśmy pod wrażeniem tak fantastycznnego odbioru! Bardzo zainteresowani projektem i przekazem nalepek gotowi tłumaczyć wszystko klientom.

Odzew: Duże poparcie dla naszych haseł oraz sposobu ich przekazu (kreatywny i prosty) bez zgubienia sedna sprawy – podnoszenia świadomości dotyczącej poruszanych problemów.

 

Santini

Najlepsze lody na świecie. Miejsce spotkań młodych aktywnych zawodowo. Ponownie zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci, a komentarze naszej inicjatywy były pozytywne.

Dwie godziny później nasze pudełko z kolekcją było już puste ( w każdym pudełku było ponad 50 zestawów nalepek)

 

 

 

WESC

WeSC jest marką mody ulicznej dla Hipsterów. Bardzo dobrze nas przyjęli.

 

 Informacja zwrotna: Klientom bardzo podobały sie naklejki i pytali o więcej

 

 

MUJI

Ich celem jest wynalezienie prostych produktów w rozsądnej cenie używając przy tym najbardziej przyjaznych środowisku materiałów. Na początku poczuliśmy niechęć do naszego projektu ze strony sprzedawców. Był to tydzień otwarcia sklepów, było wielu klientów więc wrócilismy pod koniec dnia i pozwolono nam zostawić nalepki.

 

 

 Informacja zwrotna: Sprzedawcy nie byli wstanie podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Powiedzieli nam: "Tak, klienci brali je".

 

Next stop

AnaSalazarBoutique: projektantka mody

Ana Salazar kreuje portugalską modę poprzez projektowanie ubrań ich pokazy, wystawy i inne eventy. Sprzedawcy sklepy bardzo zaangażowali się w nasza akcję.

Już po 5 minutach nasze nalepki były dostępne na ladzie sklepowej.

 

 

 

MARIAS: butik, ekskluzywne marki: Valentino, Dolce & Gabbana, YSL itp..

W butiku Maria's sprzedawcy byli bardzo szcześliwi w związku z naszą inicjatywą. Poprosili o bliższe informacje na temat MAZ i byli zadowoleni z umieszczenia naklejek w centralnym punkcie galerii w widocznym miejscu.

 

Metro Studio: salon fryzjerski

Nasze przyjście było dla fryzjerów miłym zaskoczeniem i byli bardzo chętni do współpracy. Nasze nalepki od razu znalazły się przy kasie, a pracownicy obiecali nam, że będą dawać je każdemu klientowi.

Śledziliśmy liczbę wejść na naszą stronę na facebook’u i odnotowaliśmy wzrost liczby naszych fanów z 80 do ponad 250.

Ponadto przeprowadzaliśmy mini wywiady z sprzedawcami, aby dowiedzieć się jak na naszą inicjatywę reagowali młodzi aktywni zawodowo ludzie.

 

Sugestie

Projekt przedstawiony w tym przepisie to tylko przykład jak w sklepach dotrzeć do młodych aktywnych zawodowo. Prawdopodobnie, myśląc o nowej grupie docelowej, do której chcesz dotrzeć przeprowadzając własną akcję, do głowy przyjdzie Ci wiele innych rzeczy, których będziesz mógł użyć w podobny sposób do naszych naklejek. Mogą być to wizytówki dla sklepów, naklejki na lustra w przebieralniach lub wiele innych.

Hasła i świąteczne naklejki, które tutaj przedstawiliśmy mogą być wykorzystane w zupełnie inny sposób np. na zakładkach do książek rozdawanych w szkołach, na wizytówkach dla kin oraz muzeów lub jako talia kart.

 

<poprzednia stronanastępna strona>